78.Cadde ::[By H@RUN]::
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

78.Cadde ::[By H@RUN]::

AnasayfaGaleriAramaKayıt OlLatest imagesGiriş yapGiriş Yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» BUNLARI YAPMADAN SAFRANBOLUDAN DÖNMEYİN
YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE Icon_minitimePtsi Ocak 26, 2009 9:50 pm tarafından bi arkadaş

» :: DİKKAT ::
YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE Icon_minitimeC.tesi Kas. 22, 2008 11:40 am tarafından ADMİN

» Rafet El Roman - Bir Roman Gibi 2008
YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 9:40 am tarafından selo_065

» EL SANATLARI
YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 10:10 pm tarafından Admin

» Safranbolu Evleri Ve Mimari Özellikleri
YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 10:10 pm tarafından Admin

» Doğal Güzellikler
YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 10:09 pm tarafından Admin

» Gezilebilir Müze Evler
YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 10:08 pm tarafından Admin

» Safranbolu Kent Tarihi Müzesi
YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 10:06 pm tarafından Admin

» TARİHİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZ
YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 10:04 pm tarafından Admin

Social bookmarking
Bookmark and share the address of 78.Cadde on your social bookmarking website
Navigation
 Portal
 Ana Sayfa
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Affiliates
free forum

YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek
İş/Hobiler : İnternet & Bilgisayar

YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE Empty
MesajKonu: YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE   YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE Icon_minitimeC.tesi Mayıs 03, 2008 10:27 am

Yeşilin her tonunun egemen olduğu Yenice’mize, kimileri Yeşil Yenice, kimileri Zümrüt Yenice diyor. Yenice’nin doğası haklı olarak bunu dedirtiyor. Biz de buradan yola çıkarak, Yenice’mize, “Yeşilin Memleketi Yenice” diyoruz. Türkiye’mize, dünyaya Yenice’yi “Yeşilin Memleketi Yenice” adıyla duyurmak istiyoruz.
Yenice Batı Karadeniz’in şirin, şipşirin bir ilçesi. Ormanıyla, doğasıyla, insanıyla bir inci gibi. Ülkemizin her köşesi gibi Yenice’mizde Cumhuriyetin nimetleriyle, hizmetleriyle gelişmiş, serpilmiş ve güzelleşmiş bir yerleşim birimi. Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan Ankara-Zonguldak demiryolu üzerinde bulunan ve 2000 yılına kadar ulaşımını sadece trenle sağlayabilen Yenice, şimdilerde güzelliklerini herkesle paylaşma çabasını gösteriyor.
Dünyanın en güzel ve bakir sayılabilecek ormanlarına sahip Yenice, bu güzelliklerini duyurma yolunda ciddi adımlar atıyor. Ekibimiz göreve gelir gelmez, Yenice’nin adını duyurmak ve turizme açmak çalışmalarını başlattı. Bu anlamda başlatılan çalışmalar olumlu sonuçlar verdi ve Yenice büyük bir atak yaptı.
Ulusal televizyon ve gazetelerde yapılan yayınlar sonrasında Yenice artık, daha bilinen ve gelinen bir yer oldu. Tanınan ve gelinen bir yer olmanın getirdiği sonuç ise, altyapıda bazı eksikliklerin giderilmesine yönelik çalışmaları ortaya çıkardı.
Belediyemizin de katkıları ve teşvikleriyle bugün artık Yenice’mizde güzel bir otelimiz vardır. Ankara’ya, İstanbul’a otobüslerimiz çalışmaktadır. Küçük bir terminalciğimiz, yemek yenilebilecek tesislerimiz bulunmaktadır.
Dünyada koruma altına alınmış 100 sıcak orman bölgesinden birisi olan Yenice, yaylaları, kanyonları, şelaleleri, akarsuları, korunmaya alınmaya çalışılan ahşap evleriyle, Türkiye’nin önde gelen yerleşim birimlerinden birisi olmaya hazırlanıyor. Artık, başta Şeker Kanyonu olmak üzere Yenice’nin güzelliklerini gezmeye, görmeye yurdun her yanından insanlar gelmektedir. Yenice’nin gelişiminin ve kalkınmasının temel etkenlerinden birisi turizmdir. Halkımızın ve Yenice dışında yaşayan hemşehrilerimizin de buna katkı vermesiyle, amacımıza çok daha kolay ulaşabileceğiz.
Karabük’e 30, Zonguldak’a 80, Ankara’ya 240, İstanbul’a 420, ağabey ilçemiz Safranbolu’ya da sadece 40 kilometre uzaklıktayız.
Karabük’ten Yenice’ye yeşilliklerin içinden süzüle süzüle gelerek 20 dakikada ulaşmak olanaklıdır. 30 kilometrelik yolun tam 3300 metresi tüneldir.
Yenice, kendisini şöyle tarif etmektedir. “ BEN YENİCEYİM, Bir Cumhuriyet kenti olan Karabük’ün ormanlarıyla ünlü bir ilçesiyim. Yeşilin her tonunu bulabilirsiniz bende. Ağabey ilçemiz olan Safranbolu’nun tarihi değerlerini gördükten sonra, mutlaka bana gelip oksijenimi ciğerlerinize doldurmalısınız. Akarsularıyla, yaylalarımla, kanyonlarımla sizler için ideal bir dinlenme yeri olmaya hazırlanıyorum. Bana gelmek sizin için kolay olacak. Ankara’dan yola çıktıktan 2.5 saat sonra bana ulaşabileceksiniz. Ankara’ya 240, İstanbul’a 420, Karabük’e 30, Safranbolu’ya 40 kilometre uzaklıktayım. Koruma altına almaya çalıştığımız ağaç evlerimizle, Türkiye’mizin yeni bir turizm beldesi olmaya hazırlanıyorum.
Aracınızla yeşilliklerin içinden süzülüp gelirken, irili ufaklı 18 tünelin içinden geçerek bana ulaşacaksınız. Ve beni görünce şaşıracaksınız, ürpereceksiniz. Çünkü ben, dünyada ormanları koruma altına alınmış 100 sıcak bölgeden birisiyim. Ben, YENİCE’YİM”
Yenice’miz endemik bitki örtüsü açısından da dünyanın önde gelen bölgelerinden birisidir.
https://78cadde.yetkin-forum.com

YEŞİLİN MEMLEKETİ YENİCE
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-